Výdělek na internetu - CZEmoney.com

Aneb jak nic nevydělat.
Právě je 24.10.17 11:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

[ Příspěvků: 2494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100  Další
Autor Zpráva
 PříspěvekPředmět příspěvku: Google Adsense
Napsal: 26.10.05 12:38 
Charita
Charita

Toto je úvodní příspěvek

Google nabízí svou reklamní síť pro partnery pod názvem AdSense a pro inzerenty pod názvem AdWords.

Pro oba typy je třeba mít účet u Googlu.

POZOR! pro prijem penez a poskytnuti sluzeb musite byt v CZ vedeni jako platci DPH. Bohuzel detaily a nazory se casto rozchazeji.

AdSense funguje jako PPC (placení za proklik), ale je možné objednat i placená zobrazení, ale těch v systému není tolik.

Stačí se zaregistrovat a zadat web, který podlehne ověření v průběhu cca 2-14dní.

Pokud budete do systému přijati (nepřijímají Warez, PTx apod weby), můžete si generovat libovolné kódy (tvořené javascriptem) a ty umisťovat na libovolné weby, ale všechny musí dodržovat pravidla dané služby i když už nepodléhali procesu schvalování.

Výplata je od 100USD / 75Eur a je možná na Bankovní účet nebo Šekem
Příjem platby na bankovní účet je bez poplatku (nebo s minimálním oproti šeku), proto ji doporučuji.

Po tom co vyděláte prvních 10USD zašle vám G ověřovací dopis na uvedenou adresu a kód v něm musíte na webu zadat.

Když dosáhnete 50USD musíte zadat bankovní účet a ověřit ho.

A pak už jen stačí čekat na výplatu.
Výplaty probíhají 15. den následujícího měsíce.

PříspěvekPředmět příspěvku: Re: Google Adsense
Napsal: 17.04.13 20:16 

Jakmile dosáhneš 10 $, tak Ti pošlou obálku s aktivačním PINem, můžeš si nechat vyplatit, myslím, ale až od 100 $.

Napsal: 02.06.13 20:03 

pořád tady platí že pro příjem peněz musíte být (v čr ) plátci dph ? nebo můžou i školáci tady vydělavat ?

Napsal: 02.06.13 20:49 

musíš být jen registrovaná osoba

Napsal: 03.06.13 23:58 

Chtěl bych se zeptat.
Mám tam kolem 90$, těsně před výplatou na účet. Co musím udělat s tím DPH a bla bla bla aby pro si pro mě nemohli přijít zlí pánové? Co jste dělali vy? Jsem student, bez živnosti.

Napsal: 04.06.13 12:09 

gygabyte píše:
Chtěl bych se zeptat.
Mám tam kolem 90$, těsně před výplatou na účet. Co musím udělat s tím DPH a bla bla bla aby pro si pro mě nemohli přijít zlí pánové? Co jste dělali vy? Jsem student, bez živnosti.

Zivnost a zaregistrovat sa na danovom urade ako osoba poskytujuca sluzby v ramci EU.
Platit zdravotne poistenie a ked zarobis dost, tak buduci rok aj socialne poistenie.
Tak je to na SR, v CR to bude obdoobne.

//edit: ajked mozno ne, ked si student, je mozne ze studenti zdravotne v CR neplatia (to si radsej zisti niekde, pripadne rovno v zdravotnej poistovni). Takze by ta to zalozenie zivnosti a zaregistrovanie stal par korun. A potom si mozes tu zivnost zastavit, ked uz nebudes ocakavat ziadne prijmy, vo vysledky by si mal na tom zarobit, pokial teda si student.

//edit: Na SR je este taka vec, ze ak si registrovana osoba poskytujuca sluzby do EU, tak si automaticky platca DPH + musis kazde 3 mesiace podavat vykazy z prijmov (pokuta 300 eur ak to neurobis) a na konci roka klasicky robis danove priznanie. Takze by si musel z tych 90$ spravit vykaz prijmov za stvrtrok a potom na konci rok to dat este do danoveho priznania.

Vsetko co pisem plati pre SR, takze to neber ako pravidlo ze to plati aj pre CR, ale je to dost pravdepodobne.

"It's a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what."

Naposledy upravil bishopx dne 04.06.13 13:44, celkově upraveno 3

Napsal: 04.06.13 13:17 

takže jinými slovy: těch $90 nejspíš neuvidíš, protože by se ti to ve výsledku nevyplatilo

Napsal: 05.06.13 00:07 

Pročtěte základní informace živnosti zde:
http://www.jakpodnikat.cz/adsense-dph.php
http://www.jakpodnikat.cz/reklama-na-in … dsense.php

Legální cesta je náročnější, než si myslíte.
1) Vyřídit živnostenské oprávnění.
2) Přihlásit se na Okresní (Pražské) správě sociálního zabezpečení a u své zdravotní pojišťovny jako osoba samostatně výdělečně činná. Každý rok podávat složité přehledy o příjmech a výdajích, platit pojistné. Pozor, v okamžiku, kdy přerušíte nebo ukončíte studium, platíte minimální pojistné, v současné době cca 3.600,- Kč.
3) Přihlásit se na finančním úřadu k dani z příjmů (to jde zařídit přes živnostenský úřad) a jako identifikovaná osoba (kvůli DPH). Každý rok podávat přiznání k dani z příjmů (do určitého limitu není nutno vyplňovat přiznání), pokud dojde ke zdanitelnému plnění, tak odesílat souhrnné hlášení (pouze elektronicky)

Tohle mi napsala paní profesionálka.

Napsal: 09.06.13 14:59 

no ale čo keď nemám živnosť ? a nespravím si ju ...
ako štát zistí že som z toho zárobku neplatil DPH, žiadne odvody ani nič ??

Napsal: 09.06.13 15:32 

Jde o náhodu. Stačí, když udělají náhodné porovnání, firma má spolupracovníky v čechách a asi i českou pobočku, tak posílá souhrný přehled.

Napsal: 10.06.13 21:15 

Chtel jsem se zeptat, je treba na webu, kde mam adsense pouzivat porad privacy policy?Chtel jsem se zeptat, je treba na webu, kde mam adsense pouzivat porad privacy policy?

Napsal: 11.06.13 19:32 

Myslím, že ne

Napsal: 17.07.13 10:11 

Madaafaka píše:
Chtel jsem se zeptat, je treba na webu, kde mam adsense pouzivat porad privacy policy?Chtel jsem se zeptat, je treba na webu, kde mam adsense pouzivat porad privacy policy?

ne

Napsal: 14.09.13 22:43 

Ja to nejak nechápem. Kúpil som doménu z hostingom a zavesil tam web. Na webe mám len info o zárobku na nete ptp ptr atd...
Teraz som tam pridal reklamný banner z google adsense. Nie som súkromník len fyzická osoba. Takže teraz ako to mám z tými daňami to ako musím platiť daň za čo z čoho? za tích pár €? čo mám teda urobiť ?

Napsal: 15.09.13 14:51 

evryl píše:
Ja to nejak nechápem. Kúpil som doménu z hostingom a zavesil tam web. Na webe mám len info o zárobku na nete ptp ptr atd...
Teraz som tam pridal reklamný banner z google adsense. Nie som súkromník len fyzická osoba. Takže teraz ako to mám z tými daňami to ako musím platiť daň za čo z čoho? za tích pár €? čo mám teda urobiť ?

Prijmas peniaze z EU a nie zo slovenska => musis byt regnuty na danovoom urade ako poskytovatel sluzieb do EU.
Musis byt zivnostnik.
Musis si platit zdravotne (50-55 Eur mesacne [pokial sa to za posledne 2 roky nezmenilo, kedysi studenti nemuseli platit]).
Kazde 3 meisace musis robit vykazy z prijmov a odovzdat na danovom urade do 20. dna nasledujuceho mesiaca (ked nie, pokuta 300 eur).
Kazdy rok si robit danove priznanie a platit dane.

To je strucne vsetko co musis splnit ked chces peniaze z adsense na SR.

"It's a basic truth of the human condition that everybody lies. The only variable is about what."

Napsal: 15.09.13 17:20 

...tato tema by celkom zaujimala i mna. Zatial sice zivnost nemam, ale do buducna zvazujem... no pokial viem tak na adsense treba byt platcom dph, no neviem co presne to obnasa.
To ako sy vysvetlil tych 50-55€ mesacne pre zdravotnu mi je jasne.. to je normalne pri zivnosti, ale ak by som chcel pouzivat adsense tak co dalej obnasa to "byt platcom dph" ?

Napsal: 15.09.13 21:02 

Ractiv píše:
...tato tema by celkom zaujimala i mna. Zatial sice zivnost nemam, ale do buducna zvazujem... no pokial viem tak na adsense treba byt platcom dph, no neviem co presne to obnasa.
To ako sy vysvetlil tych 50-55€ mesacne pre zdravotnu mi je jasne.. to je normalne pri zivnosti, ale ak by som chcel pouzivat adsense tak co dalej obnasa to "byt platcom dph" ?

Budes proste platit dane kazdy rok z toho co zarobis a to aj z prijmov, ktore pochadzaju zo SR, takze budes musiet danit vsetko. Zdravotne/socialne sa ti bude zapocitavat ako naklady.
Viac informacii o tom ako sa vypocitava ta zdanitelna ciastka pri danovom priznani ti nepoviem, pretoze mi to robila uctovnicka. To uz potom hladaj na nejakych financnych forach ako sa to pocita.

Napsal: 15.09.13 21:54 

No tu hlavne pozor na to, ze nie je Platca DPH ako "platca DPH". Dobre to pise bishopx o 2 posty vyssie. Ak budete predavat LEN sluzby a len do CLENSKYCH KRAJIN EU tak staci, aby ste boli registrovany pre DPH podla paragrafu 7 (poskytovanie sluzieb do c.k. EU). Kedze je G v Irsku a vy im predavate svoju reklamnu plochu, tak to sedi.

Potom vzdy ked Vam pridu peniaze z G adsensu tak de facto vystavite G fakturu (posielat im ju nemusite). Z tychto penazi zaplatite dan z prijmu, ale DPH neplatite - tu plati G v Irsku (tam sa samotna sluzba odovzdava).

Kazde 3 mesiace podate vykaz DPH na DU, na konci roka klasicke danove priznanie. Ta pokuta co spomina bishopx je mozna, sam som na tie vykazy zabudol 8 mesiacov ked som zacinal a som bez pokuty. DU si dava pozor len na skutocnych DPHckarov, paragrafari 7 su im dost ukradnuty. Tym zas nemyslim ze to nemate DU posielat :D

Ked potom fakturujete niekomu v tuzemsku, figurujete ako NEPLATCA DPH - vy realne skutocne nie ste platca DPH! Ste len registrovany, aby sa v EU sledovalo jak moc sa kradne na daniach :P

//

evryl píše:

Inak mam pocit ze toto je priamo proti termsom G adsense.

Napsal: 15.09.13 21:59 

bishopx píše:
evryl píše:

Prijmas peniaze z EU a nie zo slovenska => musis byt regnuty na danovoom urade ako poskytovatel sluzieb do EU.
Musis byt zivnostnik.
Musis si platit zdravotne (50-55 Eur mesacne [pokial sa to za posledne 2 roky nezmenilo, kedysi studenti nemuseli platit]).
Kazde 3 meisace musis robit vykazy z prijmov a odovzdat na danovom urade do 20. dna nasledujuceho mesiaca (ked nie, pokuta 300 eur).
Kazdy rok si robit danove priznanie a platit dane.

To je strucne vsetko co musis splnit ked chces peniaze z adsense na SR.

ale ja nie som živnostník a za mesiac neurobím ani tich 5 usd z adsense to mám teraz kvôli tomuto založiť živnosť.

Napsal: 15.09.13 22:06 

Khan píše:
No tu hlavne pozor na to, ze nie je Platca DPH ako "platca DPH". Dobre to pise bishopx o 2 posty vyssie. Ak budete predavat LEN sluzby a len do CLENSKYCH KRAJIN EU tak staci, aby ste boli registrovany pre DPH podla paragrafu 7 (poskytovanie sluzieb do c.k. EU). Kedze je G v Irsku a vy im predavate svoju reklamnu plochu, tak to sedi.

Potom vzdy ked Vam pridu peniaze z G adsensu tak de facto vystavite G fakturu (posielat im ju nemusite). Z tychto penazi zaplatite dan z prijmu, ale DPH neplatite - tu plati G v Irsku (tam sa samotna sluzba odovzdava).

Kazde 3 mesiace podate vykaz DPH na DU, na konci roka klasicke danove priznanie. Ta pokuta co spomina bishopx je mozna, sam som na tie vykazy zabudol 8 mesiacov ked som zacinal a som bez pokuty. DU si dava pozor len na skutocnych DPHckarov, paragrafari 7 su im dost ukradnuty. Tym zas nemyslim ze to nemate DU posielat :D

Ked potom fakturujete niekomu v tuzemsku, figurujete ako NEPLATCA DPH - vy realne skutocne nie ste platca DPH! Ste len registrovany, aby sa v EU sledovalo jak moc sa kradne na daniach :P

//

evryl píše:

nieje pokial je to len info o možnostiach zárobku na nete. a v registrácii je kolónka aj fyzická osoba ale asi sa na celí google vykašlem. vidím len samá problémy z daňami 20X viac zaplatím ako zarobím

Inak mam pocit ze toto je priamo proti termsom G adsense.

Napsal: 15.09.13 22:29 

Fyzicka osoba = zivnostnik (aj), pravnicka = sro (as a pod). Takze ano, ak si aj zvolis fyzicku osobu, predpoklada sa ze mas zivnostenske opravnenie na vykonavanie danej cinnosti.

Ono to zas ale netreba brat tak vazne. Do istej sumy (3-4K) rocne ani myslim netreba danit a teda ani mat zivnost (ja mam srocky takze za toto ruku do ohna nedam). Inymi slovami kym ide o takto strasne male peniaze, stat sa nemoze prakticky nic. Ono ked uz sme pri tom, ty by si potom mal de facto danit aj vsetky tie ostatne prijmi (z inych systemov).

Napsal: 15.09.13 22:42 

Takže keď urobím cca 300€ za rok nemusím byt živnostník a nemusím isť na daňove ani zakladať kvôli tomu živnosť stačí keď to priznám v ročnom zúčtovaní (ak ovšem prímen peniaze). Alebo firma v ktorej pracujem mi to urobí v daňovom priznaní nejak. Mne robí totiž každý rok daňové zamestnávateľ. teda všetkým cca 400 zamestnancom

Napsal: 15.09.13 22:45 

Nechcem radit zle a preto verim ze ti poradi niekto iny lepsie. Zakon definuje podnikanie ako sustavnu cinnost za ucelom zisku a teda podla toho by si zivnost alebo firmu mal mat. Ale ak ide o sumu okolo 30 eur mesacne, tak neverim ze by sa burcovali hranicne straze kvoli tomu :)

Napsal: 15.09.13 22:47 
Charita
Charita

Nechcem tu spamovať s iným programom, keďže je to téma o GAdsense, ale ak máš web o zárobku na nete, skús využiť AdHitz.. Na túto tématiku sa zaoberá najviac a platenie daní nerieši ako Google.. čiže sa nemusíš s týmito vecami zaoberať

Litecoin kurz

Napsal: 04.03.14 22:25 

Chtěl bych se optat na nejspíš několikrát zodpovězenou otázku. Vím, že je to ostuda, ale těžko se ve 100 stránkách hledá ten správný příspěvek, ještě navíc staršího data.
Mám nějaké weby a chtěl bych si nahodit google adsense. Živnosťák nemám a chápu, že bych si jej měl zařídit. Ale jak to funguje, když k tomu všemu mám normální práci? Budu muset platit něco navíc, i když mi to daní z výplaty?

Napsal: 06.03.14 10:53 

evryl: na Gadsense potrebuješ aj živnosť, aj byť platcom DPH..pokiaľ máš zamestnanie, mať živnosť je malina..veškeré odvody za teba platí zamestnávateľ, ty si platíš len daň z príjmu
glowin: platí to isté, zamestnávateľ platí sociálne a zdravotné, ty si platíš na konci daňového obdobia daň z tvojich príjmov, u nás tuším do nejakých 4K € sa neplatí ani to, len sa spraví výkaz, že si nepresiahol túto hranicu..ale to ešte budem volať účtovníčke

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2494 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]